Wypowiedzi Klientów

(...) Badania rekrutacyjne w pełni spełniły nasze oczekiwania.

NASK Dyżurnet.pl

 

(...) Polecamy firmę "Psychodiagnostyka" jako kompetentnego i solidnego wykonawcę badań psychologicznych kandydatów na pracowników.

Mitsubishi Motors

 

(...) Wyniki badań rekrutacyjnych – patrząc z perspektywy czasu – okazywały się trafne i bardzo pomocne w podejmowaniu decyzji kadrowych, dlatego polecamy „Psychodiagnostykę” jako wartościowe wsparcie procesów rekrutacji i selekcji pracowników.

Babka Medica

 

(...) Pieniądze zainwestowanę w te usługi to jedna z najepszych inwestycji w mojej firmie, to inwestycja w odpowiednich ludzi (...)

Arkada Budownictwo

 

(...) Rekomendujemy "Psychodiagnostykę" jako skuteczne i rzetelne wsparcie procesów rekrutacji i selekcji pracowników (...)

Partner XXI Sp. z o.o.

 

(...) Badania są wykonywane z dużym zaanagażowaniem i zrozumieniem potrzeb spółki. Wyniki badań są bardzo pomocne w procesie zarządzania kadrami (...)

Akademia Uśmiechu/ Eduservice

 

+więcej

Facebook - Lubię to!
Newsletter
Po wpisaniu adresu będziesz powiadamiany o nowościach.
Aktualności
 • 2016-11-07 10:44

  Artykuł "Dobra zasada ograniczonego zaufania" w Newsweek PSYCHOLOGIA

  W nowym numerze Newsweek EXTRA PSYCHOLOGIA (nr 7/2016) został opublikowany artykuł Wojciecha Wyplera pt. "Dobra zasada ograniczonego zaufania" poruszający problem nieuczciwych zachowań w relacji pracownik - pracodawca. Zapraszamy do lektury!

 • 2016-09-16 10:22

  "Anatomia zdrady" w Polsat News 2

  Informacja wydawcy programu "Prawy do lewego, lewy do prawego":

   

  15 września 2016. Afera warszawska zatacza coraz szersze kręgi. O mapie stołecznej reprywatyzacji opowiada Jan Śpiewak ze stowarzyszenia "Miasto Jest Nasze". W drugiej części programu o tym, skąd się bierze niewierność i czy da się przed nią obronić. Gościem Witolda Jurasza jest Wojciech Wypler, ekspert psychologii kłamstwa, autor „Anatomii zdrady".

 • 2016-08-23 17:27

  Anatomia zdrady

  14 września to data premiery wydawniczej książki Wojciecha Wyplera pt. "Anatomia zdrady". Książka ukazuje się nakładem MUZA SA.

   

  Fragment opisu wydawcy: „Anatomia zdrady” Wojciecha Wyplera jest książką poruszającą temat zdrady i kłamstwa w związku, zarówno partnerskim, jak i przyjacielskim, czy rodzinie.  To pozycja szczególna, bowiem autor jest psychologiem, specjalistą od psychologii kłamstwa. Szkolił między innymi agentów służb specjalnych, a więc zawodowych kłamców, aby w sposób wiarygodny potrafili przybierać fałszywą tożsamość.

 • 2016-05-04 14:06

  Raport firmy MBC Smart: REKRUTACJA I RYNEK PRACY 2016. Na co warto zwrócić uwagę w tym roku?

  Niniejszy raport ma za zadanie pokazać prognozę sytuacji na rynku pracy w 2016 roku...

 • 2016-04-18 08:39

  Między bezpieczeństwem a wolnością

  W dniach 21-22 kwietnia 2016 r. w Warszawie odbędzie się organizowana przez Wydział Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji UW konferencja pt. Między bezpieczeństwem a wolnością. Profilaktyka społeczna jako zadanie polityk publicznych...

 • 2015-09-02 09:06

  Interdyscyplinarna konferencja „Gospodarka i Społeczeństwo”

  W dniach 24-25 września 2015 r. w Łodzi odbędzie się organizowana przez Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego interdyscyplinarna konferencja „Gospodarka i Społeczeństwo”.

 • 2015-04-08 09:43

  XIX Międzynarodowa Konferencja. Etyka w życiu gospodarczym.

  W dniach 7-8 maja 2015 r. w Łodzi odbędzie się organizowana przez Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego XIX edycja konferencji „Etyka w życiu gospodarczym”.

A A A

Chcesz pracę, musisz przez to przejść

Redaktor portalu biznes.onet.pl poprosiła nas o ustosunkowanie się do relacji osób które na rozmowach kwalifikacyjnych prowadzonych przez agencje rekrutacyjne spotkały się z nieprzyjaznym zachowaniem prowadzących rozmowy, absurdalnymi zadaniami, naruszaniem prywatności i przykrymi komentarzami na swój temat.

 

Fragmenty komentarza wykorzystano w tekście pt. "Chcesz pracę, musisz przez to przejść".

 

Wojciech Wypler, Psychodiagnostyka: Pyta pani o sytuacje, które mogły być elementami „stress interview” (w dodatku w wypaczonym rozumieniu) – metody rekrutacyjnej, która ma mit skutecznej i jest niestety wykorzystywana przez niektórych rekruterów, którzy depcząc godność kandydata jak również przepisy obowiązującego prawa bombardują kandydatów naruszającymi prywatność, natarczywymi i nieuprzejmymi czy absurdalnymi pytaniami wierząc, że na podstawie reakcji kandydata na ich nietypowe, oryginalne zachowanie będą w stanie ocenić, jak radzi on sobie w trudnych, nowych sytuacjach społecznych czy frustrujących warunkach pracy.

 

Oczywiście kandydaci, którzy chcą przebrnąć przez rekrutację i otrzymać pracę, często powstrzymują asertywne reakcje i zagryzając zęby decydują się na „grę” według takich zasad rekrutera. O swojej frustracji spowodowanej bzdurnymi zadaniami, aroganckim zachowaniem czy nieprzyjemnymi komentarzami rekrutera napiszą czasem później anonimowo na forum internetowym.

 

Cel jakim jest ocena umiejętności kandydata dotyczących radzenia sobie z trudnymi sytuacjami można osiągnąć skuteczniej i pewniej oraz bez naruszania godności kandydata i przepisów prawa.

 

W prowadzonych przez nas rekrutacjach kontaktujemy się z kandydatami wielokrotnie w różny sposób i w różnych sytuacjach (rozmowy telefoniczne, korespondencja e-mail, bezpośrednie spotkania), dzięki czemu poznajemy ich lepiej i pełniej, niż podczas standardowej, pojedynczej „rozmowy o pracę” (w której większość kandydatów potrafi dosyć sprawnie zaprezentować się w wcześniej zaplanowany sposób).

Podczas kolejnych rozmów systematycznie weryfikujemy kwalifikacje kandydatów i dokonujemy oceny przydatności kandydatów do pracy na określonym stanowisku (wiedza i umiejętności, możliwości adaptacji do nowego środowiska, psychologiczne predyspozycje zawodowe, motywacja do pracy, postawy wobec pracodawcy i prawa, plany zawodowe, itd.). Swoją pracę wspomagamy wcześniej uzgodnionym z pracodawcą zestawem narzędzi rekrutacyjnych zwiększających obiektywność selekcji kandydatów, takich jak: wywiady kompetencyjne, testy merytoryczne, testy językowe, testy psychologiczne, testy uczciwości, próbki pracy. Sprawdzamy referencje z poprzednich miejsc pracy kandydatów – wszystko to za ich wiedzą i zgodą.

Dopiero integracja tych wszystkich informacji zebranych na przestrzeni pewnego czasu (zwykle ok. 2 tygodni) umożliwia porównanie kandydatów i zarekomendowanie do zatrudnienia tych osób, które najlepiej spełniają oczekiwania pracodawcy.

Oczywiście jest to metoda droższa niż kilkunastominutowe „stress interviews”. Jest za to dosyć trafna i możemy za nią wziąć odpowiedzialność.

 

 

Link do artykułu na biznes.onet.pl : http://biznes.onet.pl/chcesz-prace-musisz-przez-to-przejsc,18563,5043318,1,news-detal

 

Inne nasze komentarze dla mediów: http://www.rekrutacja-selekcja.pl/wypowiedzi-dla-mediow,142.html

 

Komentarze